1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Bundan Sonra Sendikacılıktan Darbe Çıkmaz
Bundan Sonra Sendikacılıktan Darbe Çıkmaz

Bundan Sonra Sendikacılıktan Darbe Çıkmaz

Büro Memur- Sen’in bölge toplantısında konuşan Büro Memur- Sen Genel Başkanı Vecdi Yanmaz, Türkiye’de sendikacılığın başka bir ivme kazandığına dikkat çekerek, “Artık Sendikacılıktan kimse darbe çıkaramaz.

A+A-

Bundan sonra sendikacılıktan millete ve ülkesine hizmet, kamu çalışanlarına kazanç ve ümmete umut çıkar” dedi.

Büro Memurları Sendikası (Büro Memur- Sen) bölge toplantısını gerçekleştirdi. ‘Diriliş Süreci’nde Sendikal Duruşumuz’  başlığı altında yapılan toplantıya; Büro-Memur- Sen Genel Başkanı Vecdi Yanmaz, Afyonkarahisar Memur- Sen Sendika Başkanı Abdulkadir Hız, Büro Memur –Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Ali Keskin ve çevre illerden sendika temsilcileri ve üyeler katıldı. Bir termal otelde gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını yapan Büro Memur –Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Ali Keskin şöyle konuştu: “Büro Memur- Sen’in kuruluşundan bugüne kadar bu harekete vaktini emeğini ve yıllarını veren gönül erlerine salam olsun. Türkiye’nin en büyük emek hareketi olan bütün kamu görevlilerini emeğin ve ekmeğin değerini bilen herkesi davasına ortak eden yan yana dura, kol kola giren söylem ve eylem tutarlılığı içerisinde olan ülkeyi ve dünyayı dönüştüren bir Memur-Sen olarak görüyoruz. Aramızdan çıkarak daha büyük sorumluluk isteyen görevleri üstlenen fedakârlarında aynı duygu ve düşünceyi yukarıya taşımayı beklemek en doğal hakkımızdır. Sendikal hareketin gönüllü erleri olarak özel ve kamu çalışanları genelde ülke insanı için bayrak için, namus için, istikrar için ve devlet için yapılan olumlu iyi, güzel tüm konularda taşın altına elimizi değil bedenimizi koyduk ve bundan da gocunmadık. Bizden hep fedakârlık istendi istenmeye de devam ediliyor. Bu coğrafya için kadim medeniyetimizin değerleri için yeniden neşv ü nema bulması için yeniden hüküm ferma olması için her türlü fedakârlığa hazırız.”

“Ülkemizin tüm sorunlarıyla ilgileniyoruz”

Keskin’in ardından bir konuşmada Memur –Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Abdulkadir Hız gerçekleştirdi. Hız, Afyon Memur-Sen yapmış olduğu çalışmalardan bahsetti. Afyon Memur-Sen’in Türkiye’nin en büyük sendikalarından ve 1 milyonu geçkin üyesi olan Memur-Sen’e 14 bin 500 üyeyle katkı sunduğunu aktaran Başkan Hız: “Memur-Sen İl Temsilciliği olarak Afyonkarahisar’da Memur-Sen Kadın Kollarımızı, Genç Memur-Sen’i ve Engelliler Komisyonumuzu oluşturduk. Memur-sen her ilde olduğu gibi sadece üyelerin hakları konusunda değil, ülkemizin ve tüm İslam coğrafyasının sorunlarıyla yakından ilgilenmeye devam ediyor. Afyon’da 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Sayın Cumhurbaşkanımızın meydanlara çıkın çağrısından önce Afyon Memur- Sen üyelerine mesaj atarak meydanlara çıkmıştır. Meydanlarda 1 ay boyunca herkesten önce nöbetini tutmuş bir sendikadır” dedi. 

“Bundan sonra sendikacılıktan ümmete umut çıkar”

Toplantıda bir konuşmadan Büro Memur- Sen Genel Başkanı Vecdi Yanmaz, yaptı. Genel Başkan Vecdi Sendikacılığın önemine değinerek şöyle konuştu: “Gündem her zaman olduğu gibi sıcaklığını koruyor. Bu ülkede hangi hafta, hangi gün geçti ki; gündem sıcak olmasın. Her zaman gündemin en kritik en konuşulabilecek en sıkıntılı sürecini hep birlikte yaşıyoruz. Maalesef dünyanın en pahalı coğrafyalarından birinde ikamet ediyoruz. Geçmişten aldığımız ağır bir yükümüz var. Bu toplum bu dünya bize ağır yük ağır bir işlev yüklüyor. Biz bunun farkındayız. Özellikle Memur-Sen ve Büro Memur-Sen ailesi olarak bu farkındalıkla sendikacılığımızı yaptık. Toplu sözleşmemizi bu farkındalıkla imzaladık. Bu milleti, bu devleti, bu ülkeyi ve kamu çalışanlarını asla ve asla bazılarının hayallerine bazılarının ümitlerine yem vermedik. Bundan sonrada vermeyeceğiz. Bizden önce de 82 ihtilali, bizden önce 28 Şubat’lar da sendikaların nasıl işlevde olduğunu hep beraber biliriz. Kitaplar yazılmıştır. Konferanslar verilmiştir. Ancak artık Türkiye’de sendikacılık başka bir ivmededir. Artık Sendikacılıktan kimse darbe çıkaramaz. Sendikacılıktan gezi çıkamaz. Sendikacılıktan Fadime Şahin, Ali Kalkancı çıkamaz.  Bundan sonra sendikacılıktan millete hizmet, ülkesine hizmet, kamu çalışanlarına kazanç ve ümmete umut çıkar.”

“Kamu çalışanları sendikasına sahip çıktı”

Türkiye ve Amerika arasında yaşanan gerginliği de değinen Başkan Yanmaz konuşmasını şöyle sürdürdü: “Amerika’nın vizeleri başka bir standartta getiriliyormuş. Aslında bana sorarsan Amerikalılar düşünsün. Biz artık diriliş süreci yaşıyoruz. Yeniden dünyada bizim varlığımızla beraber mazlumun ve sömürünün sonunu getireceğiz. Onun için bu çabaların farkındayız, kamu çalışanları ve milletimiz de bunun farkında. Toplu sözleşme sonrasında biz memurlara sahip çıktığımız gibi kamu çalışanları da sendikasına sahip çıktı.” Açılış konuşmalarının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti. 

 

 

Bu haber toplam 182 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.