1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Beldemiz'in 72. Sayısı Çıktı
Beldemiz'in 72. Sayısı Çıktı

Beldemiz'in 72. Sayısı Çıktı

Altı yıllık bir aranın ardından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın talimatıyla Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 2010 yılında yeniden beğeniye sunulan 'Beldemiz Afyonkarahisar' dergisinin 72. sayısı okuyucuları ile buluştu.

A+A-

İçerdiği haberler ve görsellerle büyük beğeni toplayan Beldemiz Dergisi'nin bu dönemki sayısında, Belediye'nin vizyon projelerinde gelinen aşamalar, yatırımlar ve kültürel çalışmalara yer verildi. Kapağında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapılan, içerisinde Afyonkarahisar Belediyesi'ne ait yatırımların da olduğu 275 eserin toplu açılış programının yer aldığı derginin içeriği ise yine her sayıda olduğu gibi dopdolu.

a1-008.jpg

Göreve geldiği günden bugüne, kültürel yayınlara büyük önem ve destek veren Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, derginin sunuş yazısında 'Haklı Gurur' başlığıyla Afyonkarahisar halkına şöyle seslendi:

"Afyonkarahisar ve Belediyemiz geçtiğimiz günler içinde önemli olay ve gelişmelere sahne oldu. 16 Nisan Referandumu öncesinde yaşanan siyasal hareketlilikte başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere çok sayıda Bakanımız ve siyasi Afyonkarahisar’ı ziyaret etti.

Yolların buluşma noktasında, Türkiye’nin en önemli güzergâhında bulunan Afyonkarahisar’da birçok önemli şahsiyet ilimiz cadde ve sokaklarında yürüdü, vatandaşla buluştu. Demokrasiden güç alarak temsil ettiği halkıyla sohbet etti. 
Afyonkarahisar’ımızın  “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğu topraklar” sıfatını kazandığı Milli Mücadele tarihimizdeki önemi biz Afyonkarahisarlılara her zaman büyük gurur vermiştir. Bu gurur Türkiye Cumhuriyetimizin son 15 yılında iktidar olan AK Parti’nin kuruluşunda yola çıkılan il olmamız nedeniyle ayrı bir önem kazanarak katmerlenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu gururumuzu yaptığı veciz konuşmalarında

Afyonkarahisar’ımıza hakkıyla teslim etmektedir.

Siyaset tercih sanatıdır. Hedefe ulaşmanın yollarında farklılık oluşturmaktır. AK Parti iktidarımızda ülkemizin yönetimi kendine has bir şekilde başarıyla yürütülmektedir. Yerelde ise 8. yılını dolduran şahsım, Afyonkarahisar’ın hak ettiği yatırım ve hizmetleri üreterek halkımıza hizmet etmeyi en büyük sevdam olarak kabul etmektedir.

AK Parti iktidarımızda yapılan yatırım ve hizmetlerin açılış ve hizmete girmeleri artık toplu olarak yapılmaya başlanmıştır. Eskiden birkaç milyon liraya mal edilmiş kavşak düzenlemesi dönemin Başbakanı tarafından büyük törenle yapılırken şimdi bedeli 1 milyar lirayı aşan 275 yatırım bir defada Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın uğurlu elleri ile 15 Mart 2017 tarihinde toplu halde açılmıştır. Törende Belediyemizce yapımı tamamlanan; 47 adet Halı Saha, Kaykay Parkı, Engelsizler Parkı, Katı Atık Ön İşlem ve Kompost Tesisi, Eşrefpaşa-Selçuklu Mahalleleri Yağmursuyu Şebekesi, Fatih Pazaryeri, Karşıyaka Pazaryeri, Kapalı Spor Salonu, Restorasyonu yapılan Bedesten Çarşısı ve Harbiş Mahallesi Pazaryeri’nin açılışı yapıldı. Törenimizi şereflendiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Afyonkarahisar’a olan ilgisinden dolayı bir kez daha minnettarlığımızı halkımız adına belirtmek istiyorum.

Belediyemizin iki yayın organından biri olan Beldemiz dergisi bu sayısında; ilimiz halk kültürünü, ülkemiz ve milletimiz için bir an bile tereddüt etmeden vatan toprağına şehit düşmüş canlarımızı, şehitlerimize olan minnetimizi, ilimizin Türkiye’ye örnek güzel insanlarını, Belediyemizin işbirliği ile yaptığı örnek hizmetleri, unutmayarak geçmişi hatırlatan vefalı çalışmalarımızı, Belediyemizin şefkat elini, kültür ve sanatımıza gösterilen saygıyı, geleceğimiz olan çocuk ve gençlerimize verdiğimiz değeri, Belediyemizin üreten gücünü ve kendi alanında özgün yazılarıyla

Belediyemizin çalışkan yöneticilerini konuk ediyor.

Dergimizin yayımlanmasında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Beldemiz  dergisi Belediyecilik alanında çıkarılan dergilerden farklı olarak bize hitap ediyor. Bilgilendiriyor. Geleceğe köprü oluyor.
Bu vesile ile okuyucularımıza ve Afyonkarahisar’da yaşayan tüm vatandaşlarımıza sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimle selam ve saygılarımı sunarım.’
 

Bu haber toplam 804 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.