1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. Afyon’un Tüm Sıkıntıları İlgili Bakanlara Aktarıldı
Afyon’un Tüm Sıkıntıları İlgili Bakanlara Aktarıldı

Afyon’un Tüm Sıkıntıları İlgili Bakanlara Aktarıldı

AK Parti Kampının Afyonkarahisar’ın tanıtımından ziyade kentin sosyal ve ekonomik sorunlarının çözümü için de çok önemli bir noktada olduğunu belirten AK Parti İl Başkanı Yurdunuseven...

A+A-

Ekonomiden sağlığa, ulaşımdan tesisleşmeye kadar yaşadığımız tüm sıkıntıların, ilgilisine ilk ağızdan anlatıldığını kaydetti. 

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığının haftalık basın toplantısı gerçekleşti. Parti binasında düzenlenen toplantıya AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. İbrahim Yurdunuseven’in yanı sıra İl Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş ile İl Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Gamze Kılıç katıldı. Başkan Yurdunuseven, basın toplantısı öncesi Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımını tebrik ederek sözlerine başladı.

“AFYONKARAHİSAR BÜYÜK BİR ORGANİZASYONA İMZA ATTI”

AK Parti 26. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı için Afyonkarahisar’ın büyük bir organizasyona imza attığını dile getiren Başkan Yurdunuseven; “Cuma akşamı Sayın Cumhurbaşkanımız Afyonkarahisar’a teşrif ettiler. Bizde karşılama töreninde bulunduk. Başbakanımız Binali Yıldırım da Milli maç sonrası şehrimize geldi. AK Parti İstişare ve Değerlendirme toplantıları Genel Başkanımızın, Başbakanımızın, Bakanlarımızın ve Milletvekillerimizin bir araya geldiği,  oturup hükümet politikalarının belirlendiği ve milletvekillerimizin direkt olarak cevaplandırıldığı toplantılardır. AK Parti son altı ay ve bir yıl içerisinde neler yaptı? Önümüzdeki 6 aylık ve bir yıl içerisinde nasıl bir planlama yapacak? Nasıl bir politika belirleyecek? Bunların ele alındığı bir toplantı gerçekleştirdik. Bu bağlamda konaklama yapılan otel içerisinden çok fazla çıkılmadı. Genel Başkanımız dışarı çıkmamıştır. Otel içerisinde açılış ve kapanış toplantılarının yanında milletvekilleriyle görüşmeler olmuştur” dedi.

“BAKANLARIMIZ ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ”

Başkan Yurdunuseven, Kamp sürecinde çeşitli bakanların milletvekillerine ve teşkilata karşı sunumlar yaptığını kaydetti. Kamp döneminde Başbakan Binali Yıldırım’la milletvekillerin birebir görüşmeler yaptığını aktaran Başkan Yurdunuseven, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yla, Bolvadin ve Sinanpaşa’daki Şehitlerimiz Ramazan Bağlan ile Abdil Kılınç’ın ailelerini ziyaret ettiklerini vurguladı. Bolvadin ve Sinanpaşa’daki şehit ailelerine her zaman devletin destek olduğunun altını çizen Başkan Yurdunuseven, 1071 yılından bugüne kadar vatan, bayrak ve ezan için şehit olmuş bütün şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

“BAKANLARIMIZ, ET SEKTÖRÜN VE İŞ DÜNYASININ SIKINTILARINI DİNLEDİLER”

Afyonkarahisar’daki sektörel bir tesise önce Maliye Bakanı Naci Ağbal’la akabinde de Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’yla ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Yurdunuseven; “Ticaret ve Sanayi Odası temsilcilerimiz Maliye Bakanımıza bazı isteklerini ilettiler. Maliye Bakanımız notlarını aldı ve inşallah onların çözümü noktasında gerekli çalışmalar yapılacaktır. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Ahmet Eşref Fakıbaba’yla da et tesisini ziyaret ettik. Bakanımıza da sektör temsilcilerimiz etteki sıkıntıları ilettiler. Yine kampın son gününde Özdilek kavşağımızda 3 kavşak köprü ile tünel açılışı gerçekleştirdik. Oradaki açılış programımıza da Başbakanımız Binali Yıldırım, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Ahmet Arslan ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanmız Jülide Sarıeroğlu’da katıldı. Bu kamp sürecimiz Afyonkarahisar’ın tanıtımı ve reklamı açısından çok büyük katkı sundu. Özellikle esnaflarımız yapılan alışverişlerden çok memnun oldular. Yine Genel Başkanımız, Başbakanımız, Bakanlarımız ve Milletvekillerimiz şehrimizden memnun bir şekilde ayrıldılar. AK Parti İstişare ve Değerlendirme Toplantıları Afyonkarahisar’da gelenekselleşti. AK Parti Teşkilatını her zaman ağırlamaktan dolayı onur duyacağız” ” diye konuştu.

“İDLİP OPERASYONU İLE PKK’NIN ENERJİ KORİDORU ENGELLENECEK”

Türkiye’nin büyük ve güçlü devlet olduğunu belirten Başkan Yurdunuseven, Suriye’nin İdlip kentine Türk Silahlı Kuvvetlerinin operasyonun başladığını ve PKK’nın enerji koridorunun engelleneceğini söyledi. Türkiye’nin güvenliği için de oradaki operasyonun sorunsuz bir şekilde sona ereceğini ümit ettiklerini aktaran Başkan Yurdunuseven, “Hiçbir şehidimiz ve gazimiz olmadan, herhangi bir askerimizin burnu kanamadan bu operasyonu tamamlarız inşallah. Yine iki gündür ABD’nin vize yasağı konusu gündemi meşgul ediyor. Devletimizin büyüklüğünü burada da gösterdi. Bize gösterilen durumu mütekabileyet esasına göre aynı cümlelerle kendilerine iade edildi. Vize konusunda ABD’ye aynı muamele gösterildi. Biz, bu konuda gösterdiği hassasiyetten dolayı Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Bakanlarımıza ve Milletvekillerimize teşekkür ediyoruz” İfadelerini kullandı.

“HAÇLI ZİHNİYETİ BÖL, PARÇALA, YUT İDEALİNE ASLA ULAŞAMAYACAK”

ABD ile Türkiye arasında yaşanan vize krizinin Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından İdlip’e yapılan operasyonun akabinde geldiğine dikkat çeken İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven; “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İdlip’de düzenlediği operasyonun hemen akabinde vize engelinin ABD tarafından uygulanması ve 3 günlük tatil sürecinde bu uygulamayı hayata geçirmelerinin farklı nedenleri var. Türkiye’nin büyük devlet olduğunu göstermesinden ABD rahatsız oldu ve Rusya ile dostluklarının da ortaya çıkmasından rahatsızlık duydular. ABD’nin akreditasyon uygulamasıyla vize engeline yönelik blöfünü Türkiye gördü ve blöfe blöfle cevap verdi. ABD’nin uygulamasına ilişkin açıklamalarına aynı cümlelerle karşılık verilerek ‘Bizde vizeleri askıya alıyoruz’ denildi. ABD’nin yaptığı bu uygulamanın başka siyasi görüşler, haçlı zihniyeti ve Yahudi zihniyetiyle ilgili bir görüş olduğu kanaatindeyim. Zihniyet Türkiye’yi yalnızlaştırmak, parçalayıp bölmek hatta gerekirse yutmak gibi bir idealleri var ama bilmeliler ki bizi bölemeyecekler, parçalayamayacaklar, parçalatmayacağız” dedi.

“BAKANLARIMIZA AFYONKARAHİSAR İLE İLGİLİ TALEPLERİMİZİ İLETTİK”

Hükümet yetkililerinin Afyonkarahisar’da düzenlenen kampında Afyonkarahisar’ın ihtiyaç ve isteklerine ilişkin taleplerin iletilip iletilmediğine ilişkin sorulan bir soruya da açıklık getiren Başkan Yurdunuseven; “Başbakanımızın mitinginden önce bir rapor sunmuştuk. Aynı raporları tekrar vermek yerine takip etmemiz gerekiyor. Bu anlamda 2 hafta önce Sağlık Bakanımız ile bir toplantıda bir araya gelmiştik. Sağlık Bakanımıza bina, araç makine ve ekipman anlamında eksiğimiz olmadığını ancak çocuk nefroloğu eksiğimiz olduğunu, kadın doğum ve yenidoğan ünitemizde birkaç sıkıntımız olduğunu sayısal olarak ilettim. Bir diğer konuda ise Alkoloid Fabrikası’nın özellikle modernizasyonunun yapılarak milli ilaç üretiminde uyuşturucu maddenin ham maddesinin buradan elde edilmesi ve milli ilacın üretilmesiyle ilgili Alkoloid Fabrikası’nın önemini aktardım. Bu konuda da sayın bakanımızın girişimleri ile eminim modernizasyon anlamında önemli adımlar atılacaktır. Ulaştırma Bakanımıza da hızlı tren projesinin 2018 yılında tamamlanması konusunda talebimiz olduğunu aktardım. Sayın Bakanımız da 2018 yılı sonuna kadar projenin tamamlanacağını ve Afyonkarahisar-Ankara hızlı tren hattının hizmete sokulacağını söyledi” diye konuştu. 
 

Bu haber toplam 232 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.