kapat
Afyon
Ankara
istanbul
izmir
Kutahya
Eskisehir
18 Ocak 2017

İlçe Haber
13 Kasım 2013 09:00
Çay Barajı Tamamlanmak Üzere

Çay İlçe Kaymakamı Mustafa Üner ve Belediye Başkanı Ali Yakut, yapımına başlanan Çay Barajı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

Çay İlçe Kaymakamı Mustafa Üner ve Belediye Başkanı Ali Yakut, yapımına başlanan Çay Barajı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

 

Çay halkı tarafından yıllardır beklenen baraj yapım çalışmalarının başlaması ilçede sevinçle karşılandı. Yüklenici firma tarafından baraj yapılacak alanda tünel açma, yol açma çalışmaları yapıldığı, 107 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 100 milyon metreküp su depolayacağı bildirilen barajı ilçede tarımcılıkla uğraşan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

 

 

Gerçekleştirilecek incelemelerin ardından Başkan Yakut bir açıklama yaptı. Yakut “Çay halkının 40 yıllık baraj hasreti Allah’a şükür artık bitti. Hayvan borsamızı halkımızın hizmetine sunarak hayvancılıkta söz sahibi bir ilçe olduk. Şimdi Çay Barajı'mızın tamamlanıp hizmete sunulmasıyla ilçemiz tarımda da söz sahibi olacak. İlçemizin gelişmesinde önemli rol oynayacak olan Çay Barajı ilçemize hayırlı olsun. Büyük emeği olan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na ve herkese teşekkür ederim” dedi.

 

Çay Kaymakamı Mustafa Üner ise, “Çay ilçemizin geleceğini değiştirecek olan Çay Barajı hayırlı olsun. Başta Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

İHA

 

ANAHABER'İ FACEBOOK VE TWITTER SAYFASINDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

2191 kez Okundu.
E-posta
Yorumlar