kapat
Afyon
Ankara
istanbul
izmir
Kutahya
Eskisehir
18 Ocak 2017

Spor
27 Eylül 2013 10:37
Afyonkarahisar'da Spor Turu

Milli Eğitim Uyuyor Mu ?

 

Okul Sporları il temsilcisi olarak ilimizde görev yapan kişinin yönetmeliğe aykırı olmasına rağmen birçok görevde halen devam etmesi akıllarda soru işareti bırakmaya devam ediyor.

 

Türkiye okul sporları federasyonu  il temsilcileri talimatının ikinci bölüm genel hükümler bölümünde il temsilcilerinin nitelikleri ve atanmaları bölümünde Madde7 (A) şıkkında Beden Eğitimi Öğretmenliği, sporculuk, antrenörlük, hakemlik, spor yöneticiliği yapmış, spor camiasında tanınmış  ve eğitim almış  olma gibi nitelikler aranır. Okul Spor Kulüpleri, yönetim kurulları ve denetim kurullarına görevli kişiler bu görevlerinden Ayrılmadıkları sürece il temsilcisi olarak atanamazlar.

 

Başka görevlerde yer alıyor

 

Türkiye okul sporları federasyonu il temsilcileri talimatının ikinci bölüm genel hükümler bölümünde il temsilcilerinin nitelikleri ve atanmaları bölümünde Madde7 (A) şıkkında açıkça belli etmesine rağmen ilimiz okul sporları temsilcisi görevinde bulunan kişinin başka işlerde görev alması ve bunun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından dikkate alınmaması bir hayli dikkat çekici olarak kayde geçiyor. Bu kişinin Okul Spor Kulüpleri, yönetim kurulları ve denetim kurullarına görevli kişiler bu görevlerinden Ayrılmadıkları sürece il temsilcisi olarak atanamazlar olmasına rağmen Bir okulda Beden Eğitimi Öğretmenliği, Okul spor kulübünde kulüp Başkanlığı yaptığı, bir kulüpte antrenörlük yaptığı, bir kulüpte ise kulüp menajerliyi yaptığı öğrenildi.

 


 

Potada rakipler belli oldu 

 

Afyonkarahisar Belediyespor Basketbol takımının yeni sezonda mücadele edeceği Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi’nde (EBBL) yer alacak takımların listesini açıklandı.

 

Buna göre EBBL’de 82 takım bir üst lige çıkmak için mücadele edecek. Öte yandan EBBL Lig Kurulu ve kura çekimi  Çarşamba günü saat 15:00’te Ankara Spor Salonu’nda gerçekleşti. Afyonkarahisar Belediyespor 9. Grupta mücadele edeceği grupta  Mevlana Üniversitesi, Kepez Belediye .Orman Gençlik, Genç Kolejliler,Selçuklu Belediye, Yücetepe İ , Afyon Belediye kulüpleri yer alıyor.

 


 

Amatör spor için bir araya geldiler

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, düzenlenen "Amatör Spor Haftası" bilgilendirme toplantısı hakkında açıklama yaptı;

 

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hal-kımızın fiziksel aktivite alışkanlığına özen-dirilmesi amacıyla 30 Eylül – 06 Ekim 2013 tarihleri arasında yapılacak "Amatör Spor Haftası" bilgilendirme toplantısı 23 Eylül 2013 tarihinde yapılmıştır.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençli Merkezinde salonunda yapılan toplantıya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdür İsmail Barın, Afyonkarahisar Amatör Spor Kulüpleri yetkili Ali Şan, Akü Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Şube Müdürü, Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler, Futbol İl temsilcisi,  İl Müdürlüğü antrenörleri ve İl Temsilcileri katıldı.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Zeki Kuş "Amatör Spor Haftası kapsamında planlanan faaliyetler ile far-kındalık oluşturulması, halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlen-dirilmiş bireyler kazandırılması için Genç-lik ve Spor Bakanlığımızın projesi olan "Amatör Spor Haftası" 30 Eylül – 06 Ekim 2013 tarihleri arasında ilimizde yapılacak-tır. İl Temsilcilerimiz ve Antrenörlerimize bu projede büyük bir görev düşmektedir Halkımızı spora teşvik etmek amacıyla yapılacak olan projede görev alan herkese şimdiden başarılar dilerim" dedi.

 


 

Şeytanlar çıkış arıyor!

 

Spor Toto Üçüncü Ligi 2. Guruptaki mücadele veren Elibol Sandıklıspor'un Erol Mezgil, Pazar günü konuk olacakları Balçova Belediyespor takımını yenerek çıkışa geçeceklerini belirterek, ''Kötü gidişata bu haftadan itibaren dur demek istiyoruz.

 

 

Mezgil “Teknik heyetimizle, futbolcularımızla oturup, konuştuk, kötü gidişatın nedenlerini belirleyip, çözüm için gerekeni yapıyoruz'' dedi.

 

Elibol Sandıklıspor'un hedefli bir takım oluğunu, bu hedefinden de sapmayacağının atını çizen kulüp Başkanı Erol Mezgil, yetenekli bir ekip olmalarına karşın, takım oyununu daha tam olarak sahaya yansıtamadıklarını, bunun sonucunda üst üste gelen kötü sonuçlarında ister itemez futbolcular üzerinde ciddi strese neden olduğunu kaydetti. Mezgil, ''Lig öncesinde oynadığımız hazırlık karşılaşmalarında birden fazla futbolcumuzun sakatlanması hazırlıklarımızı olumsuz yönde etkiledi.. Bu moralle çıktığımız maçta konuk ettiğimiz Hacettepe karşısında iyi bir futbol sergilememize karşın hakemin kötü yönetimi sonucunda sahadan bir puan alarak ayrıldık. Hacette maçında iyi mücadele veren futbolcularımız istediği golü bulamayınca sonlara doğru risk aldı, gol atamayınca da kalesinde gol görüp berabere kaldık.'' diye konuştu. Kulüp Başkanı Erol Mezgil, alınan bu sonuçların yerine daha başarılı sonuçlar alınması konusunda gerekli tedbirleri aldıklarını, pazar günü onayacakları maçla birlikte alacağımız galibiyetle çıkışa geçeceklerini bildirdi.

 


 

Emirdağ kondisyon çalıştı

 

Bölgesel Amatör Lig 9. Gurup takımlarından Emirdağspor, Pazar günkü maçı hazırlıklarını kondisyon çalışarak devam etti.

 

Teknik direktör Turhan Sav gözetiminde Emirdağ’a gelerek Emirdağ Spor merkezinde kondisyon çalışması yapan Kırmızı beyazlı ekip öğleden sonra Emirdağ Stadında teknik ve taktik ağırlıklı bir idman yaptı.

 

Teknik direktör Turhan Sav, her hafta Çarşamba günleri sabah kondisyon çalıştıklarını söyledi. Oyuncularının müsabakalardaki performanslarının yüksek olması, oyundan düşmemeleri için haftada bir gün kondisyon çalıştıklarını dile getiren Sav kondisyon çalıştıkları günler çift idman yaptıklarını diğer günlerde ise tek idman da teknik ve taktik ağırlık çalıştıklarını ifade etti.

 

Sav, lige iyi bir başlangıç yapamadıklarını, galibiyet için çıktıkları maçtan puan çıkaramadıklarını vurgulayarak, bu hafta tek düşüncelerinin galibiyet olduğunu, alacakları galibiyetle daha sonra çıkacakları deplasmandan da puanlarla dönerek, lige ağırlıklarını tamamen koyacaklarını sözlerine ekledi.

 

 

Tınaztepe seri peşinde

 

Süper Amatör Küme lige  5-1’lik Salar Belediyespor galibiyeti ile başlayan Tınaztepe Belediyespor, hafta sonu Akören Belediyespor  merkez sahada oynayacağı maçın hazırlıklarına başladı. Antrenör Hüseyin Yaşar, “Ligde iki de iki yapmak istiyoruz” dedi.

 

Lige galibiyetle başladıkları için mutlu olduğunu belirten Tınaztepe Belediyespor  Antrenörü Hüseyin Yaşar, “İyi hazırlanmıştık. İstediğimiz skoru aldık. Oyuncularım göstermiş olduğu performanstan dolayı teşekkür ediyorum. Bu hafta Akören Belediyespor ile merkez sahada oynayacağız. İmkanlarımız yetersiz olmasına rağmen, antrenmanlarımızı haftanın üç günü gece idmanı olarak yapıyoruz.Geçtiğimiz sezon kaçırdığımız şampiyonluk özlemine bu sezon son vermek istiyoruz. Kadromuz tecrübeli ve genç isimlerden  oluşuyor. Bu gençlerimiz ile Afyon ve Afyon’daki amatör kulüplere örnek olmak istiyoruz. Bu haftada da kazanarak, ikide iki yapmak istiyoruz. Akören Belediyespor’u daha önceden tanıyoruz. Tüm rakiplerimizi ayrıt ediyoruz. Hiçbir takımı hafife almıyoruz. Tüm maçları tek maç gözü ile hazırlıyoruz” dedi.

 

Öte yandan altyapıda kategorilerine de katıldıklarını belirten Yaşar, en az üç kategoride şampiyonluk yaşamak istediklerini sözlerine ekledi.

 


 

Çobanları İhsaniye galibiyet tatmin etmedi

 

Süper Amatör kümenin  ilk haftasında güçlü rakibi İhsaniye Belediyespor’u yaptığı maçı genç takımı ile 6-1 farklı bir skorla kazanan Çobanlar Belediyespor, lige galibiyetle başlamanın sevinci yaşanıyor. ÇobanlarSpor Antrenörü Bülent Sarı, "Alınan sonuç özgüven anlamında takımımızı ve bizi tatmin etti" dedi.

 

İhsaniye karşısında alınan galibiyeti değerlendiren Antrenör Sarı “Maça iyi başladık. Sahada daha çok kazanmak isteyen taraf bizdik. Rakibimizin hatalarını iyi değerlendirerek, ilk yarıyı 2-1 önde tamamladık. İkinci yarı bazı taktiksel değişiklikler yaptık. İkinci yarıda ilk 10 dakika bocaladık. Skor 3-1’e gelince yeniden toparlandık ve rakibimizin üstüne gitmeye başladık. Oynadığımız futbolla rakibimizi fizik ve moral olarak çökerttik. İstediğimiz futbolu oynamaya başladıktan sonra skor kendiliğinden geldi. Alınan sonuç öz güven anlamında takımımızı ve bizi tatmin etti. Rakip hem yaş hem de fiziksel olarak bizim üzerimizdeydi. Ligin tecrübeli oyuncularından kurulu bir kadrosu olmasına rağmen kazandığımız için mutluyuz” dedi.

 

“Ligdeki yerimizi gençler belirleyecek”

 

Kulübünün imkanları olmadığı için transfer yapamadıklarını açıklayan Antrenör Sarı, “Elimizdeki mevcut kadroyu iyi değerlendirdik. Ligin en genç takımıyız. Diğer takımlar gibi çok büyük bir hedefimiz yok. Hedefimiz gençleri yetiştirmek ve var olan yeteneklerini üst seviyelere çıkartmak. İmkanları olmayan kısıtlı bir kadromuz var. Tüm oyuncularıma güveniyorum. Sonuçta lig sonunda ligdeki yerimizi gençler belirleyecek. Onlar nasıl nerede isterlerse ligi puan cetvelinde o şekilde bitireceğiz. Bizim temel amacımız yensek de yenilsek de iyi mücadele etmek” diye konuştu.

 


 

"Sezon başı handikaplı maçlar olur"

 

Süper Amatör kümenin  ilk haftasında Tınaztepe Belediyespor’a 5-1 mağlup olan Salarspor’da Antrenör Recep Fidan, alınan mağlubiyetle ilgili “Sezon başı handikap maçlar olur” dedi.

 

Tınaztepe maçını değerlendiren Salarspor’da Antrenör Recep Fidan, “Rakibimizi bilmiyorduk ve tanımıyorduk. Tınaztepe bizden daha iyi hazırlanmış. Kazanmayı daha çok isteyen Tınaztepespor idi. Maçın 35. dakikasında rakibin ofsayttan attığı golle 2-0 geri düşmemiz ile maçtaki direncimiz de düştü. Eksiklerimizi gördük. Oynanan futboldan ilerisi için ümitliyim. Sezon başı handikap maçlar olur. Üzüntümüz takımımızın mağlubiyetine değil, stoperimiz Burak’ın ayağının dönmesi, orta saha oyuncularımız Onur’un kolu kırılması ve Hidayet’in belinden sakatlanması oldu. Eksiklerimizi giderip, lige ağırlığımızı koyacağız” dedi.

 

Defans ve hücuma takviye

 

Lige mağlubiyetle başlayan Salar transfer çalışmalarını sürdürüyor. Tınaztepe Beleidyespor takımının başarılı defans oyuncusu Fırat ve hücum oyuncusu Hakan renklerine bağladı. Transferde önceliğinin genç oyuncular olduğunu açıklayan Salarspor Kulübü Başkanı Mahmut Akçin, "Fırat yakından takip ettiğimiz ve beğendiğimiz bir oyuncu. Takımımıza kazandırdığımız için mutluyuz. Takımımıza başarılı işler yapacağına inanıyorum. Kısıtlı olan imkanlarımıza rağmen, yönetimimizin desteğiyle bu transferleri gerçekleştirdik" diye konuştu.

 

"Takımımızda dayanışma ve arkadaşlık var"

 

Salarspor'da olduğu için mutlu olduğunu belirten kaptan İbrahim, "Takımımızda dayanışma ve arkadaşlık var. Takımıma kısa sürede uyum sağladım. Takımımın başarısı için elimden geleni yapacağım. Bu sezon Salarspor'da şampiyonluk yaşamak istiyorum" şeklinde konuştu.

 

ANAHABER'İ FACEBOOK VE TWITTER SAYFASINDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

7055 kez Okundu.
E-posta
Yorumlar