kapat
Afyon
Ankara
istanbul
izmir
Kutahya
Eskisehir
18 Ocak 2017

Siyaset
16 Eylül 2013 11:22
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, MHP’nin Belediye Başkan Adayı

2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde Kütahya’da kulislerde hareketlenmeye başladı. AK Parti’de Belediye Başkanı Mustafa İça belirsizliği sürerken, MHP’de Alim Işık ismine Devlet Bahçeli onay verdi. Kulislere MHP-CHP ve SP’nin koalisyon kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

2014 Mart ayında yapılacak yerel seçimler öncesinde Kütahya’da kulislerde hareketlenmeye başladı. AK Parti’de Belediye Başkanı Mustafa İça belirsizliği sürerken, MHP’de Alim Işık ismine Devlet Bahçeli onay verdi. Kulislere MHP-CHP ve SP’nin koalisyon kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

 

Yaklaşan yerel seçimler öncesinde siyasi partilerde de çalışmalar hızlandı. Adaylık konusunda ilk ciddi adım ise Milliyetçi Hareket Partisinden geldi. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Kütahya ziyareti sırasında il ve ilçe yönetimi tarafından Belediye Başkanlığı için Alim Işık’ı görmek istediklerini belirtmeleri üzerine Bahçeli’nin “Teşkilat ve halk istiyorsa bizim içinde uygundur. Hayırlı uğurlu olsun” sözleri partide büyük bir memnuniyetle karşılandı. Milletvekili Alim Işık ise yaşanan gelişmeler sonrasında çalışmalara başladı.

 

İÇA ADAY OLACAK MI?

 

Kurulduğu günden buyana Kütahya’da seçim kaybetmeyen AK Parti’de ise Belediye Başkanı Mustafa İça belirsizliği yaşanıyor. Daha önceki aylarda aday olmayacağını açıklayan Başkan İça’nın yeni dönemde de aday olmayı düşündüğü öğrenildi. Başkan İça’nın yakın çevresine “Ekim ayını bekliyorum. Genel merkez kesin kararını verecek ve bu karar göre hareket edeceğim’ dediği gelen bilgiler arasında yer aldı.

 

 

 

AK Parti kulislerinde de kazan kaynamaya başladı.  Birçok ismin konuşulduğu AK Parti’de henüz açıklama yapılmadı. AK Parti Kamil Saraçoğlu’nun aday adayı olacağı konusunda ki söylentiler ise asılsız çıktı. Saraçoğlu yaptığı açıklamasında “Ben aday adayı değilim. Ancak genel merkez, kamuoyu yoklamaları veya başbakanımız; ‘Siz bu konuda çalışın, biz sizin üzerinizde duruyoruz’ derse, görevden kaçma gibi bir durumum olmaz. Görevi üstlenirim” dedi.

 

Bu arada aday adaylığı için AK Parti Kütahya İl Başkanlığı’na resmi bir başvurunun yapılmadığı öğrenildi.

 

CHP’DE SESSİZLİK SÜRÜYOR

 

Yerel seçimler öncesinde Cumhuriyet Halk Partisinde sessizlik sürerken, adı geçen tek isim ise İsmail Hakkı Düğer. 2009 yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinden aday olan ancak seçilemeyen Düğer’i yeniden ikna etmek isteyen Cumhuriyet Halk Partisi yönetiminin alternatif isimler üzerinde de çalıştığı öğrenildi.

 

KÜÇÜK BİR İHTİMAL KOALİSYON

 

Son günlerde kulislerde konuşulan koalisyon söylentileri ise gündeme bomba gibi düştü. MHP-CHP ve SP’nin ortak bir aday çıkartarak AK Parti’ye karşı birleşeceği ve bu ismin ise Alim Işık olduğu iddia edildi. Önümüzdeki aylarda konuyla ilgili parti başkanlarının bir araya gelerek bir görüşme yapacağı ancak AK Parti’nin adayının kesinleşmesini bekledikleri de kulislere konuşuluyor. 

afyonhaber

 

ANAHABER'İ FACEBOOK VE TWITTER SAYFASINDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

3070 kez Okundu.
E-posta
Yorumlar