kapat
Afyon
Ankara
istanbul
izmir
Kutahya
Eskisehir
18 Ocak 2017

Eğitim
14 Eylül 2013 12:01
AKÜ Uzaktan Eğitimle Öğrenci Alacak

Uzaktan eğitim yoluyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek olan Afyon Kocatepe Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY) Bölümü, 2013-2014 Akademik Yılında ek kontenjanla öğrenci alımı yapacak.

Uzaktan eğitim yoluyla eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürecek olan Afyon Kocatepe Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi (İKY) Bölümü, 2013-2014 Akademik Yılında ek kontenjanla öğrenci alımı yapacak.

 

Gerek özel gerekse kamu işletmelerinde rekabetçi üstünlükler sağlamak amacıyla gerekli insan kaynağının sağlanması, istihdamı ve geliştirilmesi ile ilgili politika oluşturma, planlama, örgütleme, yönlendirme ve denetleme faaliyetlerini içeren bir disiplin olan "İnsan Kaynakları Yönetimi", lisans düzeyinde (4 yıllık) güçlü, zengin ve dinamik öğretim kadrosu ile istihdam olanağı yüksek ve Türkiye'de lisans düzeyinde sayılı bölümlerden biri olmasıyla dikkat çekiyor.

 

Bakış açısı değişti

 

Konuyla ilgili olarak AKÜ’den yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

 

İşletmeler açısından ayakta kalabilmek "rekabet edebilmek" ile eş anlamlı hale gelmiştir. İşletmeler bir yandan yeni teknolojileri takip etmekte diğer yandan finansal yapılarını güçlendirmeye çalışmaktadır. Tüm bunlarla olumlu sonuçlar alınmakta ancak yetmemektedir. Çünkü makine, tesis, teknoloji ve ürün tasarımı gittikçe işletmeler de benzer hale gelmiştir. İnsan odaklı, katılıma, grup esasına dayalı düşünce ve davranış sistemine dayalı yeni üretim ve yönetim teknikleri yaygın bir şekilde kullanılmaya başlanmış, işletmelerin finansal sermayeleri yanında entelektüel sermayesi ile daha fazla rekabet gücü kazandığı görülmüştür. Bu süreçte "insan" unsuruna eskisinden farklı bir bakış açısı gerekli olmuştur.

 

 

İKY Bölümünün amacı da, evrensel bilimin ışığındaki bilgilerle donanımlı yerel, ulusal ve küresel ölçekte özel ve kamu işletmelerinin ihtiyaç duyduğu düzeyde yenilikçi, girişimci, değişime ve gelişime, farklılıklara açık, takım çalışmasına uyumlu, vizyoner, çözüm odaklı, entelektüel bireyler yetiştirmektir.

 

Günümüzde hizmet sektörünün gelişmesine paralel olarak, doğru sayıda, doğru iş için seçilmiş, nitelikli İnsan Kaynakları Yönetimi alanında uzmanlaşmış işgücüne talep artmaktadır. Bölüm mezunu öğrenciler, kamu, özel, ulusal ve küresel işletmelerde, sivil toplum kuruluşlarında istihdam edilme ile birlikte kendilerine ait İKY danışmanlık işletmeleriyle de girişimcilik fırsatları kendilerini beklemektedir.

 

2013-2014 Öğretim Yılı Güz ve Bahar Dönemi toplam harç miktarı, 500 TL+500 TL olmak üzere toplam 1000 TL olan Bölüme ek yerleştirmede, TM-1 218,71655 Taban Puan ile 315,38307 Tavan Puan arasında yerleşilebilecektir.

 

ANAHABER'İ FACEBOOK VE TWITTER SAYFASINDAN DA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

2058 kez Okundu.
E-posta
Yorumlar