1. HABERLER

  2. AFYON HABER

  3. 155, 156 ve MOBESE, 112’yle Birleşecek
155, 156 ve MOBESE, 112’yle Birleşecek

155, 156 ve MOBESE, 112’yle Birleşecek

İl Genel Meclisi tarafından aylık olarak gerçekleştirilen toplantıların Eylül ayı 2.’nci birleşimi Salih Sel Başkanlığı’nda meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi.

A+A-

Acil çağrıların tek merkezden kontrolü ve takibine ilişkin çalışma kapsamında 155, 156 ve mobese merkezinin 112 Acil Çağrı merkezine taşınması için ödenek aktarılması konusu görüşüldü.

Eylül ayı toplantılarının 2’nci birleşimi Meclis Başkanı Salih Sel başkanlığında gerçekleştirildi. 

TAPU DEVİRLERİ VE TAHSİS KALDIRMA TALEPLERİ DEĞERLENDİRİLDİ

Gündem dışı konular ve gündeme ilişkin maddelerin ele alındığı toplantıda Sultandağı ilçesine bağlı Kırca Köyü sınırları içerisinde bulunan, İl Özel İdaresine devredilen tapunun 124 ada 3 parselinde kayıtlı 147,05 m2 alanlı taşınmaz ile 124 ada ve 4 parselinde kayıtlı 170,27 m2 alanlı taşınmazların, tapu devrinin yapılması konusu ele alındı. Konunun detaylarının incelenmesi için komisyona havalesi oy birliği ile kabul edildi.

İscehisar İlçesine bağlı, Alanyurt Köyü sınırları içerisinde bulunan, mülkiyeti İl Özel İdaresine ait, tapunun 127 ada 67 parselinde kayıtlı. 2.786.39 m2 alanlı, Akaryakıt İstasyonu vasıflı taşınmazın, Köy Tüzel Kişiliği adına yapılan tahsisinin kaldırılması konusu da ele alınan gündem maddeleri arasında yer aldı. İlgili madde meclis üyelerinin oy birliği ile kabul adildi. 

Emirdağ İlçesi'ne bağlı Topdere Köyünde yer alan, tapusunda Batık Yolu Mevkii, 2 pafta, 424 parsel numarası ile kayıtlı, 22.700,00 m2'lik taşınmaz üzerinde "Akaryakıt-LPG Servis İstasyonu" amaçlı olarak hazırlanan, imar planı ve eklerinin onaylanması konusu görüşüldü. Konunun hukuki incelemelerinin yapılarak değerlendirilmesi için İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havalesi oy birliği ile kabul edildi.

155, 156 VE MOBESE MERKEZİNİN TAŞINMASI İÇİN ÖDENEK TALEBİ GÖRÜŞÜLDÜ

2017 Mali yılı bütçesi ile İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğüne ayrılan ödeneklerden, 155 Polis İmdat ve 156 Jandarma İhbar hatlarıyla beraber MOBESE Merkezinin de 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğüne taşınması işinde kullanılmak üzere ödenek aktarılması konusu da görüşülen maddelerden bir tanesi oldu. Acil çağrıların tek numara üzerinden yanıtlanması ve mobese merkezinin de çağrı merkezi çatısı altında takibine ilşkin çalışma kapsamında 155 Polis İmdat, 156 Jandarma İmdat çağrı numaraları ile mobese merkezinin taşınması işlemleri için ihtiyaç duyulan ödeneğin İl Özel İdaresi ve AFAD ödeneklerinden karşılanması talebi değerlendirme yapılmak üzere Plan ve Bütçe Komisyonu’na oy birliği ile kabul edilerek havale edildi. 
 

Bu haber toplam 310 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.